Упродовж двох днів, 1–2 липня, в Івано-Франківську проходив тренінг із цифрової доступності. Захід обʼєднав представників і представниць органів місцевого самоврядування з чотирьох областей – Івано-Франківської, Львівської, Рівненської та Тернопільської.
Із Калуської громади участь у тренінгу взяли головні спеціалістки відділу координації роботи зі старостинськими округами, закупівель та комунікацій Оксана Паламар і Тетяна Гринів, заступниця начальника управління ЦНАП Вікторія Файфер, а також заступниця начальника відділу інформаційної роботи Юлія Дюндіна.
Упродовж двох насичених днів учасники знайомилися з основами вебдоступності, вивчали міжнародні стандарти та українське законодавство у сфері цифрової інклюзії.
На тренінгу також йшлося про те, як правильно писати альтернативний текст до зображень, оформлювати заголовки, створювати структуру у Word і PDF, а також — як забезпечити візуальну доступність контенту через контраст, кольори та шрифти.
Окрема увага була приділена таким важливим аспектам, як субтитрування, транскрипція, аудіоопис, розробка доступного інтерфейсу, а також автоматичне й ручне тестування сайтів на відповідність критеріям WCAG.
«Цифрова доступність – це про рівність можливостей, про людяність і турботу, закладену в кожен цифровий продукт. У сучасному світі технології мають бути зручними і відкритими для кожного: для людей з інвалідністю, для старшого покоління, для всіх, хто прагне бути на зв’язку, вчитися, працювати, розвиватися.», — діляться учасниці тренінгу.
Особливо приємним підсумком стало те, що у підсумковій вікторині заходу перемогу здобула саме Оксана Паламар. Це стало яскравим свідченням того, що отримані знання були уважно засвоєні, і можуть уже сьогодні бути застосовані на практиці.
Захід організовано у межах «Проєкту підтримки Дія», який реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та за підтримки Уряду Швеції.